„amikor már csak egy-egy technológia elem hiányzik”
Partnereink adottságai sokfélék. Nem minden gazdaság rendelkezik azonos termőhelyi, termelési eszközbeli adottságokkal. Sok esetben a sikeres termeléshez csak egy-egy eszköz cseréje hiányzik. Más esetben a talaj heterogenitása és arra adott válaszok adják meg a sikeres gazdálkodás kulcsát. Partnereink részére kiemelt és önálló szolgáltatásainkkal segítünk feltárni a „hiányzó láncszemet” és arra adott szakmai megoldássokkal kívánjuk növelni az Ön eredményességét.
A helyes gazdálkodási elveknek megfelelően kötelező 5 évente, 5 hektáronként a talaj felső 25 cm-es rétegéből talajmintát venni, és azt minimum szűkített vizsgálat keretében bevizsgáltatni akkreditált talajlaborral. „Nem csak kötelezettség, hanem alapvető információ”
A talajmintavétel és tápanyag-gazdálkodás képezi a növénytermesztés egyik alappillérét. A talaj mellett középpontba helyezi a növény igényét is. Éppen ezért a KITE Zrt. nagy hangsúlyt fektet a talajmintavétel magas minőségére és nyomon követhetőségére, hiszen évekre ez képezi az alapját a tápanyagtervezésnek.
Partnereink részére biztosítjuk a hagyományos és a precíziós gépi talajmintavételt is.
A KITE Zrt. által használt mintavevő autók GPS-el ellátottak és automata mintavevő egységgel felszereltek. Az eszköz nagy pontossággal (20-25 leszúrás/zóna) és egységes mélységből (30 cm) vesz talajmintát. A hagyományos és precíziós gépi talajmintavétel esetén is valós idejű bejárási útvonal kerül rögzítésre. A folyamat gyors, pontos, megismételhető és megbízható, a megbízó által mindenkor ellenőrizhető.
2020.01.13.
Bővebben
A növény N-igényének pontosítása érdekében a talajmintavétel mellett szükség van terepi gyorsmérő eszközök bevetésére is. Ezekkel az eszközökkel nagy biztonsággal és 1-2 napon belül eredményeket adunk a pillanatnyilag felvehető ásványinitrogén mennyiségéről amely alapján növényspecifikus fejtrágyázási kijuttatási javaslatot készítünk.
2020.01.13.
Bővebben
A tápanyagutánpótlási szaktanácsadás során az egységnyi területre számított műtrágya-igényt a mai elvárásokhoz igazítjuk. Felesleges inputanyag-felhasználás ne történjen, a környezetterhelést a lehető legkisebb mértékűre csökkentsük, de a tápanyag-ellátottság se legyen limitáló tényező a termesztés során, és mindezt az elérhető legnagyobb precizitással, a táblán belüli heterogenitást is figyelembe véve lehessen végrehajtani.
A kijuttatási előírás elkészítése során felhasználjuk a tábláról korábban már elkészült KITÉrképet (termőképességi térképet), amely a táblánk heterogenitását mutatja meg. Az akkreditált laboratóriumokból érkező, precíziós talajmintavételezésből származó talajminta eredményeket rendszerünk automatikusan társítja a vizsgált táblarészekhez (Zona), így megállapíthatók a fennálló terméslimitáló tényezők. A termőképességből fakadó lehetőségeket és a kiértékelt talajvizsgálati eredményeket felhasználva differenciáltan meghatározzuk a kijuttatandó nitrogén, foszfor, kálium és kalcium-karbonát mennyiségeket az adott táblarészre.
A meghatározott differenciált hatóanyag szükségleteket a kiválasztott műtrágyaféleség formájában, az elkészülő előírási térképek alapján az általunk támogatott műszaki eszközrendszer segítségével nagy pontossággal, kiváló minőségben tudja kijuttatni.
2020.01.13.
Bővebben
A PGR által kínált térinformatikai szolgáltatás keretében lehetőség van a tábla adottságait bemutató térképsorozat előállítására a teljes tábla területére. Táblakontúr alapján elkészítjük a nagy pontosságú műholdfelvételekre alapozott és a termelés során keletkezett megfelelő adatok felhasználásával a termőképességi-térképet (KITErkép), mely megmutatja Önnek, hogy a táblán belül milyen adottságú területek találhatók. Ez kiváló alapot nyújthat a talajmintavételezésnek, a tápanyagutánpótlási és a vetéstervezési folyamatainknak.
2020.01.13.
Bővebben
A KITErkép (termőképességi-térkép) pontos információira alapozva célzottan az eltérő adottságú foltokon végezhetünk vetőmag, műtrágya és növényvédőszer tervezést. A monitorba már a terület adottságaihoz igazított vetési/műtrágyázási/növényvédelmi tervet tudjuk betáplálni, melyet az innovatív technológiai megoldásoknak köszönhetően az arra alkalmas gépek végre tudnak hajtani. A változó input anyag kijuttatás javíthatja a jövedelmezőséget, ezzel elősegítve a fenntartható gazdálkodást és a minél hatékonyabb növénytermesztést.
2020.01.13.
Bővebben
Személyes konzultáció során elemezzük Önnel az elmúlt év erőgépekből nyert dokumentált adatait (talajművelés, műtrágyaszórás, vetés, növényvédelem, betakarítás ). Javaslatot teszünk a kezelési hiányosságok kiküszöbölésére, a technológia elemek cseréjére valamint a további változtatások technológiai szolgáltatáson keresztüli kivitelezésére is.
2020.01.13.
Bővebben
Személyes konzultáció során elemezzük Önnel az elmúlt év erőgépekből és talajmintavételből nyert dokumentált táblaszintű adataitokat ( talajvizsgálat, talajművelés, műtrágyaszórás, vetés, növényvédelem, betakarítás ). Javaslatot teszünk a táblán belül elkülönülő heterogén foltok limitáló tényezőire ( pH, időszakos vízborítottság, talaj tömörödöttség, munkagép beállítási és kezelési hiányosságokra,…) amelyre megoldást is kínálunk.
2020.01.13.
Bővebben
Üzemtani megközelítést alkalmazva a hozamtérképek, a mérlegházi adatok és a rendelkezésre
álló differenciált inputanyag-térképek (pl. műtrágya, vetőmag) felhasználásával készülnek el a jövedelemtérképek.
Készíthetünk egytényezős jövedelemtérképet: az inputanyag- kijuttatások táblaátlag-technológia alapján történik, így a költségek a táblán belül állandóak, „csak” a hozam változó.
A többtényezős jövedelemtérképeknél az inputanyagkijuttatás differenciált. Mind az elszámolandó költségek, mind a hozamok változóak.
2020.01.13.
Bővebben
Az üzemszervezéi technológiai tervezés során helyzetfelmérés keretében elemzésre kerül
az adott gazdaság elmúlt éveinek (5-8 év) vetésszerkezete, mérlegházi adatai, termesztéstechnológiái, rendelkezésre álló gépparkja. Ezt követően koncepciótervet készítünk el a megrendelővel közösen, melynek során a következő 5-8 évre megtörténik a várható vetésszerkezet kialakítása, az adott növények termesztéstechnológiájának tervezése.
2020.01.13.
Bővebben
Napi bontásban elkészítjük a Gantt diagramot az erő- és hozzá tartozó munkagépekre műveletenként, hektáronként és üzemóránként. A szükséges géprendszer meghatározását követően a termesztett növényekre a vizsgált időszakra ágazati költség-jövedelem kalkulációkat szükséges végezni. A beruházásgazdaságossági vizsgálatok során dinamikus megtérülési mutatók kerülnek kiszámításra, a kockázati szintek figyelembe vétele mellett. Lehetőség van arra is, hogy a precíziós gazdálkodás bevezetéséhez szükséges géprendszer
beruházásának sorrendjére is javaslat készüljön.
2020.01.13.
Bővebben
A precíziós gazdálkodáshoz elengedhetetlen, hogy a saját területére vonatkozó helyspecifikus adatokat használjon a termelő. Egyik ilyen, fontos információ a helyileg mért meteorológia adatsor, mely fontos része a termőképesség meghatározásának is. A KITE saját fejlesztésű agrometeorológiai állomását biztosítja a partnerei részére mind vásárlás, mind szolgáltatás keretében. A meteorológiai állomás rendelkezik egy szabványosított vezeték nélküli bővítő interface modullal, melyen keresztül önálló tápellátással rendelkező további adatgyűjtő modulok, úgynevezett NODE-ok illeszthetők az állomáshoz, így egy bázisból és több alegységből (NODE) álló hálózat is kialakítható. A mért adatok a PrecMet webes alkalmazáson keresztül bárhonnan elérhetőek.
2020.01.13.
Bővebben
A Videokontroll a gravitációs rendszerű, keresztáramú aknás szárítók esetén nyújt megoldást a távfelügyeletre, mely az üzembiztonság fokozására, az energetikai hatékonyság és a raktározás biztonságának növelésére lett kifejlesztve. A rendszer segítségével optimalizálható a szemestermény-szárítók működése, illetve ezen felül a szárítótüzek megelőzése is lehetővé vált. Ennek hozadéka az egészségesebb élelmiszer és takarmány, valamint az energiaköltség és környezeti terhelés csökkenése. A rendszer alkalmas a Bábolna, Petkus, Stela, Riela, KWA, Bonfanti, Cimbria, Mikrotherm, Neuero, Tornum stb. szárítótornyok védelmére, akár több száz mérési ponttal, a tornyon lévő kilépőnyílások számától függően.
2020.01.13.
Bővebben
A KITE Zrt saját gépparkjával áll az Ön rendelkezésére a különböző precíziós technológiai műveletek végrehajtása során.
- 3D vízelvezetés
- Sávhúzás
- Szemenkénti differenciált tőszámú vetés
- Differenciált tápkultivátorozás
- Mésztrágyázás
- ISOBUS-os műtrágyaszóró kihelyezés
2020.01.13.
Bővebben
A jól elvégzett vetés a precíziós technológia egyik legfontosabb mozzanata, melyhez szükséges a vetőgép tökéletes beállítása. Ehhez nyújt segítséget a vetőgép diagnosztika, melynek során megállapítható az Ön által üzemeltett vetőgép standardhoz viszonyított eltérése. Ennek során javalatot kap a vetőgép kopó alkatrészeinek cseréjére esetleges felújításra. Meghatározásra kerülnek az elvetésre szánt vetőmaghoz igazított beállítások, a vákuumérték és a vetési sebesség. A vetőmag leforgatás szolgáltatás során megállapításra kerül, hogy a vetőmag milyen mértékben frakcionált és a vetőelemek átvizsgálását követően ehhez teszünk javaslatot a legjobb vetőtárcsa kiválasztására.
2020.01.13.
Bővebben
Szaktanácsadó kollégáink térítés ellenében az Ön telephelyén is állnak rendelkezésére személyes konzultáció keretében, melynek során segítséget adunk Önnek az intelligens erő- és munkagépek üzemeltetéséhez, valamint az AMS eszközök helyes használatához.
2020.01.13.
Bővebben